Конкурентност економије пољопривредне прехране и руралног развоја у условима светске кризе

У организацији Академије Економских наука из Букурешта, Факултета за економику пољопривредне прехране и заштиту животне средине из Букурешта, Саветодавног центра за анализе и регионалну политику из Букурешта, Института за економику пољопривреде из Београда, Пољопривредног факултета из Београда, Института за еконономику пољопривреде и рурални развој из Букурешта у периоду од 24 до 25 септембра 2010 године, одржана је међународна конференција са називом: „Конкурентност економије пољопривредне прехране и руралног развоја у условима светске кризе”.

Делегацију из Србије чинили су Директор Института за економику пољопривреде, из Београда, проф. др Драго Цвијановић и истраживач сарадник мр Предраг Вуковић, док је испред Пољопривредног факутлета, Универзитета у Београду у делегацији био проф. др Григорије Трифуновић, председник савета Факултета. На почетку скупа руководиоци свих еминентних инстиутуција, које су уједно и организатори овог важног међународног скупа, су поздравили учеснике и пожелели успешан рад. Директор ИЕП-а је после поздравних речи у свом говору акценат ставио на јачање научне, економске и свих других облика сарадње између наше две пријатељске земље, односно између наших институција.

Посебно је истакао значај повезивања наших институција при чему би сва позитивна искуства код припреме и пријема Румуније у ЕУ што лакше пренели на Републику Србију која се припрема за улазак у ЕУ. У току боравка у Букурешту делегација је имала прилике да се упозна са колективом Академије економских наука из Букурешта, као и са радом ове важне научне и образовне институције у Румунији.