EU Water

Међународни научни скуп у оквиру ЕU-WATER пројекта

У понедељак 06 јула 2009 годиние у граду Ferri у Италији у дворцу ESTE NSE, одржан је међународни научни скуп поводом почетка активности на EU-WATER пројекту. Скуп је организовала Провинција Ferrara у оквиру пројеката Европске уније, а у оквиру међународне сарадње земаља Југоистичне Европе.

naucni__skup_u_ferri

Скупу су присуствали еминентни учесници из 8 земаља (Мађарске, Румуније, Молдавије, Украине, Грчке, Хрватске, Италије, и Србије) из 12 еминентних институција:

• Провинција Ферара– Италија као водећи партнер у пројекту
  • Провинција Ровиго – Италија
  • TRANS – Tiszanian Инспекторат за очување природне околине и вода, – Мађарска
  • Униврерзитет у Дебрецину – Мађарска
  • Регион западне Македоније – Грчка
  • Универзитет Аристотел из Солуна – Грчка
  • Министарство пољопривреде и руралног развоја – Румунија
  • Национални институт за истраживање и развој испитивања земљишта, хемију у пољопривреди и околину из Букурешта – Румунија
  • Агенција за рурални развој Истре – Хрватска
  • Национални политехнички универзитет из Одесе – Украина
  • Ialoveni Rayon Council – Молдавија
  • Институт за економику пољопривреде из Београда – Србија

Циљ конференције био је да учесници презентују план својих активности у току EU-WATER пројекта и специфицирају активности у циљним подручјима.
Испред Института за економику пољопривреде из Београда учешће у раду скупа узели су директор института Проф. др Драго Цвијановић и Предраг Вуковић.

naucni__skup_u_ferri_1 naucni__skup_u_ferri_2 naucni__skup_u_ferri_3