Подршка малим и средњим привредним друштвима у Србији – реализација међународних пројеката, интрнационализација
Представници Института за економику пољопривреде, Београд учествовали су на тродневном семинару „Подршка малим и средњим привредним друштвима у Србији – реализација међународних пројеката, интрнационализација“, који се у периоду 03-05. октобар 2012. године одржао у просторијама Привредне коморе Србије. Семинар су организовале Привредна комора Србије и Чешка привредна комора у оквиру пројекта „Подршка развоју трговини у Р. Србији“, финансираног од стране Развојне сарадње Чешке Републике. Семинар је одржан у оквиру одабраних активности иницијативе Европске Комисије „European SME Week 2012“ Европска недеља малих и средњих предузећа у Србији, која промовише предузетништво у 37 европских земаља током 2012. године. Предавачи на семинару били су представници министарстава Р. Србије, чешки експерти, пројект менаџери коморског система Србије и професор УНС. Семинар је организован кроз презентације, групне вежбе, интерактивне радионице и дискусију. Сви полазници семинара добили су радни материјал, знања о питањима конкурисања за пројекте ЕУ, друге значајне информације, као и сертификат о учешћу на семинару.

slika sa seminara 1 slika sa seminara 2 slika sa seminara 3