Органска производња, коришћење биомасе и рекултивација деградираног земљишта као модели одрживе пољопривреде

У циљу имплементације пројекта ˝Одржива пољопривреда и рурални развој у функцији остваривања стратешких циљева Републике Србије у оквиру Дунавског региона˝ (бр. III 46006) који финансира Министарство просвете и науке, Институт за економику пољопривреде у сарадњи са Привредном комором Београда организовао је предавање на тему:
„Органска производња, коришћење биомасе и  рекултивација деградираног земљишта као модели одрживе пољопривреде“

Презентација резултата истраживања на пројекту 46006 на ову тему одржана је у уторак 31. јануара са почетком у 11 часова, у Привредној комори Београда. Поздравни говор одржали су  мр Велимир Радојевић, председник Задружног савеза Београда и проф. др Драго Цвијановић који је присутне ближе упознао са комплекснишћу истраживања на пројекту 46006 чији је руководилац.

У оквиру предавања учешће су узели представници:
Института за економику пољопривреде др. Јонел Субић, заменик директора Института за економику пољопривреде са темом „Методе за оцену еколошке одрживости на пољопривредним газдинствима“, као и дипл.инж. Светлана Рољевић са темом „Потенцијали коришћења пољопривредне биомасе као енергента“,
Института Тамиш Панчево др Владимир Филиповић који се присутнима обратио  са темом „Увод у органску производњу и њен друштвено-социјални аспект“, као и дипл. инж. Владимир Угреновић који је указао на „Значај вођења евиденције у органској и конвенционалној производњи“ и Мегатренд универзитета проф. др Горица Цвијановић која је темом „Биолошка рекултивација деградираних земљишта“ направила осврт на резултете који су већ остварени на тему овог истраживања.

Органска производња, коришћење биомасе и  рекултивација деградираног земљишта као модели одрживе пољопривреде Органска производња, коришћење биомасе и  рекултивација деградираног земљишта као модели одрживе пољопривреде Органска производња, коришћење биомасе и  рекултивација деградираног земљишта као модели одрживе пољопривреде Органска производња, коришћење биомасе и  рекултивација деградираног земљишта као модели одрживе пољопривреде

Предавање је било отворено за све заинтересовне учеснике на Пројекту, као и институције које се баве овом проблематиком.
Међу присутнима били су и председник Привредне коморе Београда др Милан Јанковић, затим гђа. Нада Мишковић, председница Националне асоцијације за развој органске производње, чланови истраживачког тима пројекта са Пољопривредног факултета у Београду, Економског факултета у Суботици, Факултета за биофарминг Бачка Топола, Института Тамиш и Института за економику пољопривреде, као и представници неколико земљорадничких задруга, пољопривредних предузећа и невладиних организација.

Преузмите документе :
  1. Biološka rekultivacija zemljišta u rb