Међународни научни скуп Нови Сад - Београд

alt alt

Институт за економику пољопривреде организовао је 06. и 07. децембра 2007. године у Беочину међународни научни скуп под називом „Мултифункционална пољопривреда и рурални развој II – очување руралних вредности“.

Скуп је организован у сарадњи са:

Општином Беочин
Регионалном привредном комором из Новог Сада
Пољопривредним факултетом из Земуна
Економским факултетом из Суботице
Институтом економских наука из Београда
Академијом економских наука из Букурешта
Институтом за економику пољопривреде из Букурешта
Институтом за пољопривредну и прехрамбену економију из Варшаве
Балканском асоцијацијом за животну средину (Б.ЕН.А) из Солуна
Банатским Универзитетом пољопривредних наука из Темишвара

Теме представљене на скупу посвећене су етно и еко аспекту мултифункционалног развоја пољопривреде, почев од производње органских производа и њиховог доприноса очувању здравља, преко евидентирања низа делатности које чине сегменте мултифункционалног развоја пољопривреде.

Радови презентовани на скупу сврстани су у шест секција:

• Етно-храна
  • Етно-туризам
  • Етно-пејзаж
  • Етно-архитектура
  • Етно-обичаји и систем вредности
  • Упоредна искуства у пољопривреди и руралној економији

На скупу је представљено 137 радова (66 из земље и 71 из иностранства) припремљених од стране стручњака из државних институција, високо-школских и научних институција као и фирми из Србије, Републике Српске, Босне и Херцеговине, Румуније, Молдавије, Македоније, Словеније, Италије, Литваније, Бугарске и Пољске.

Највећи број радова изложених на скупу саставни су део истраживања на пројекту 149007 Мултифункционална пољопривреда и рурални развој у функцији укључивања Републике Србије у Европску унију, који се реализује у периоду 2006-2010. године.