Истраживачки тим Института за економику пољопривреде из Београда, на позив колега из Агенције за рурални развој Истре, присуствовао је догађају под називом „Подстицање размене иновација у прехрамбеном сектору између Истре и Србије“, у периоду 7-9. јули 2011 године, у Поречу, Истра - Хрватска. Тродневни догађај организован је у оквиру међународног пројекта „Решења и интервенције за технолошки трансфер и иновације у пољопривредно-прехрамбеном сектору у Југоисточним регионима - TECH.FOOD“.

Поред истраживача ИЕП Београд, на поменутом догађају, учествовали су и чланови пројектног конзорцијума и компаније из месне индустрије. Поред учесника из Србије и Хрватске догађају су присуствовали и учесници из Хрватске, Аустрије, Италије, Румуније, и Мађарске који су имали прилику за пословно умрежавање и вођење дискусије о проблемима и технолошким решењима везаним за производњу традиционалних производа од меса. Након предавања који су се односили на производњу, сертификацију и извоз аутохтоних производа, учесници догађаја, представници страних компанија из области месно-прерађивачке индустрије изложили кратке презентације својих компанија, описујући њихове производне капацитете и производни асортиман.

Транснационална фокус група (ТФГ) – Подстицање размене иновација у прехрамбеном сектору између Истре и Србије, пројекат TECH.FOOD Транснационална фокус група (ТФГ) – Подстицање размене иновација у прехрамбеном сектору између Истре и Србије, пројекат TECH.FOOD Транснационална фокус група (ТФГ) – Подстицање размене иновација у прехрамбеном сектору између Истре и Србије, пројекат TECH.FOOD