У хотелу „Палас“ одржан је други научно технички форум у оквиру EU.WATER пројекта

У Београду у хотелу „Палас“ од 22 до 23 априла 2010 године, одржан је међународни научни скуп под називом „Други научни и технички  партнерски форум“ у склопу редовних активности на пројекту “EU.WATER - Транснационални интегрисани менаџмент воденим ресурсима у пољопривреди за потребе хитне контроле Европских вода“. Скуп је организовао Институт за економику пољопривреде из Београда, а у оквиру међународне сарадње земаља Југоисточне Европе.

EU.WATER - Транснационални интегрисани менаџмент воденим   ресурсима у пољопривреди за потребе хитне контроле Европских вода u-water_2

На скупу су учествовали представници 11 еминентних институција из 7 земаља. То су:

• Провинција Ферара, Италија – као водећи партнер и координатор пројекта
  • Провинција Ровиго, Италија
  • “Trans – Tiszanian“ Инспекторат за окружење, природу и воде, Мађарска
  • Универзитет Дебрецин, Центар за менаџмент природног окружења и политику, Мађарска
  • Регион Западна Македонија, Грчка
  • Аристотел Универзитет из Солуна, Грчка
  • Министарство пољопривреде, шумарства и руралног развоја, Румунија
  • Национални институт за истраживање и развој науке земљишта, хемију у пољопривреди и животну средину, Румунија
  • Агенција за рурални развој Истре, Пазин, Хрватска
  • Институт за економику пољопривреде, Београд, Србија
  • Национални политехнички Универзитет Одеса, Украјина

У току рада скупа поред општих питања везаних за текуће активности у раду на пројекту, паралелно је одржан и семинар у коме су  учесници пројекта  упознати са ГИС методологијом која ће бити примењивана у испитивању квалитета земљишта у циљним подручјима код учесника EU.WATER пројекта.