• +381(0)11 6972858
  • Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

После вишемесечног интензивног рада од стране истраживачког тима Института за економику пољопривреде из Београда, а у непосредној сарадњи са званичним представницима локалне заједнице и представницима појединих привредних субјеката са подручја Месне заједнице Јасеново, анкетирањем више индивидуалних пољопривредника – развојно оријентисаних газдинстава, уз уважавање стратешких докумената вишег ранга (Републике Србије, АП Војводине, Јужнобанатског округа и општине Бела Црква), законских и других прописа, постојећих планова, пројеката и визија у самој МЗ Јасеново, прихватљивих сугестија и предлога чланова Партнерског форума, чланова Тима за координацију, чланова Радних група (из области: Привредни развој; Заштита животне средине и Социјални развој), доступних статистичких података и консултацију расположиве актуелне литературе, настала је монографија „Стратешко планирање одрживог пољопривредног и руралног развоја локалних заједница – модел МЗ Јасеново“.
Штампање монографије је у целини финансирано путем шеме конкурентских грантова (CGS) у оквиру СТАР пројекта (STAR Project), а који се спроводи под окриљем Министарства пољопривреде, трговине, шумарства и водопривреде Републике Србије.
Стратешко планирање одрживог пољопривредног и руралног развоја локалних заједница – модел МЗ Јасеново

Велико Село - Београд: Посебан пројекат стручно-едукативних и саветодавних активности ради подизања општег знања у примени одговарајућих технологија гајења поврћа у заштићеном простору, као и увођењу интензивне и напредне производње поврћа, едукацијом кроз практичну обуку за гајење поврћа у заштићеном простору
Подстицајна средства за део трошкова набавке и постављања пластеника са системом за наводњавање поврћа, додељена су од стране Секретаријата за привреду – Управа за пољопривреду (ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА – ГРАД БЕОГРАД – РЕПУБЛИКА СРБИЈА)
ИНСТИТУТ ЗА ЕКОНОМИКУ ПОЉОПРИВРЕДЕ – НАУКА И ПРАКСА У СЛУЖБИ АГРАРА ИНСТИТУТ ЗА ЕКОНОМИКУ ПОЉОПРИВРЕДЕ – НАУКА И ПРАКСА У СЛУЖБИ АГРАРА ИНСТИТУТ ЗА ЕКОНОМИКУ ПОЉОПРИВРЕДЕ – НАУКА И ПРАКСА У СЛУЖБИ АГРАРА ИНСТИТУТ ЗА ЕКОНОМИКУ ПОЉОПРИВРЕДЕ – НАУКА И ПРАКСА У СЛУЖБИ АГРАРА

За Научни рад „Студије о стратешком планирању Месних заједница Глогоњ, Јасеново и Заблаће“ (79. међународни пољопривредни сајам – Нови Сад, 12. – 18. Мај 2012. године) После вишемесечног интензивног рада од стране истраживачког тима Института за економику пољопривреде из Београда, а у непосредној сарадњи са званичним представницима локалних заједница и представницима појединих привредних субјеката са подручја Месне заједнице Глогоњ, Месне заједнице Јасеново и Месне заједнице Заблаће, анкетирањем више индивидуалних пољопривредника – развојно оријентисаних газдинстава, уз уважавање стратешких докумената вишег ранга (Републике Србије, Централне Србије, АП Војводине, Јужнобанатског и Моравичког округа, града Панчева, општине Бела Црква и града Чачка), законских и других прописа, постојећих планова, пројеката и визија у самим Месним заједницама (МЗ Глогоњ, МЗ Јасеново и МЗ Заблаће), прихватљивих сугестија и предлога чланова Партнерског форума, чланова Тима за координацију, чланова Радних група (из области: Привредни развој; Заштита животне средине и Социјални развој), доступних статистичких података и консултацију расположиве актуелне литературе, настале су Стратегије одрживе пољопривреде и руралног развоја за три изабране (предложене) локалне сеоске заједнице, са дефинисаним стањем у области пољопривреде (SWOT матрицом), стратешким циљевима и приоритетним инвестиционим пројектима, који су у функцији остваривања дефинисаних циљева.

NAJBOLJI U AGROBIZNISU 1 NAJBOLJI U AGROBIZNISU 2 NAJBOLJI U AGROBIZNISU 3

Уручивање монографије „Стратешко планирање одрживог пољопривредног и руралног развоја локалних заједница – модел МЗ Глогоњ“
После вишемесечног интензивног рада од стране истраживачког тима Института за економику пољопривреде из Београда, а у непосредној сарадњи са званичним представницима локалне заједнице и представницима појединих привредних субјеката са подручја Месне заједнице Глогоњ, анкетирањем више индивидуалних пољопривредника – развојно оријентисаних газдинстава, уз уважавање стратешких докумената вишег ранга (Републике Србије, АП Војводине, Јужнобанатског округа и града Панчева), законских и других прописа, постојећих планова, пројеката и визија у самој МЗ Глогоњ (пре свега стратешки документ „Програм економско-социјалног развоја МЗ Глогоњ“), прихватљивих сугестија и предлога чланова Партнерског форума, чланова Тима за координацију, чланова Радних група (из области: Привредни развој; Заштита животне средине и Социјални развој), доступних статистичких података и консултацију расположиве актуелне литературе, настала је монографија „Стратешко планирање одрживог пољопривредног и руралног развоја локалних заједница – модел МЗ Глогоњ“.
Штампање монографије је у целини финансирано путем шеме конкурентских грантова (CGS) у оквиру СТАР пројекта (STAR Project), а који се спроводи под окриљем Министарства пољопривреде, трговине, шумарства и водопривреде Републике Србије.
 
Monografija_MZ Glogonj

 

У организацији Института за економику пољопривреде а под покровитељством Министраства пољопривреде, трговине, шумарства и водопривреде, Министарства економије и регионалног развоја Владе Републике Србије, Покрајинског секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство АП Војводине и Удружења виноградара и винара Србије (ВИВИС), одржан је Регионални скуп виноградара и винара, „ВИНОДЕЉСТВО“. Регионални скуп је одржан у периоду од 01. до 02. марта 2012.године у Хотелу „Дунав“ у Сремским Карловцима.

ИЗВЕШТАЈ СА РЕГИОНАЛНОГ СКУПА ВИНОГРАДАРА И ВИНАРА „ВИНОДЕЉСТВО“ ИЗВЕШТАЈ СА РЕГИОНАЛНОГ СКУПА ВИНОГРАДАРА И ВИНАРА „ВИНОДЕЉСТВО“ vinodeljstvo (2)_tmb

У периоду 22-25. фебруар 2012. године, на Факултету за менаџмент, економнски инжењеринг у пољопривреди и рурални развој, Универзитета пољопривредних наука и ветеринарске медицине, Букурешт - Румунија, одржана је обука за обављање научних експертиза из следећих области:
1. Агробизнис менаџмент;
2. Економика производње.
Испред Института за економику пољопривреде из Београда, обуци су присуствовали проф. др Драго Цвијановић (директор) и доц. др Јонел Субић (помоћник директора).   Обука истраживача Института за економику пољопривреде из Београда је у целини финансирана од стране Министарства пољопривреде, трговине, шумарства и водопривреде Републике Србије.
ИЗВЕШТАЈ – 22-25.02.2012. године (Букурешт-Румунија) ИЗВЕШТАЈ – 22-25.02.2012. године (Букурешт-Румунија) ИЗВЕШТАЈ – 22-25.02.2012. године (Букурешт-Румунија)
ИЗВЕШТАЈ – 22-25.02.2012. године (Букурешт-Румунија) ИЗВЕШТАЈ – 22-25.02.2012. године (Букурешт-Румунија) ИЗВЕШТАЈ – 22-25.02.2012. године (Букурешт-Румунија)
 

У циљу имплементације пројекта ˝Одржива пољопривреда и рурални развој у функцији остваривања стратешких циљева Републике Србије у оквиру Дунавског региона˝ (бр. III 46006) који финансира Министарство просвете и науке, Институт за економику пољопривреде у сарадњи са Привредном комором Београда организовао је предавање на тему:
„Органска производња, коришћење биомасе и  рекултивација деградираног земљишта као модели одрживе пољопривреде“

Органска производња, коришћење биомасе и  рекултивација деградираног земљишта као модели одрживе пољопривреде Органска производња, коришћење биомасе и  рекултивација деградираног земљишта као модели одрживе пољопривреде Органска производња, коришћење биомасе и  рекултивација деградираног земљишта као модели одрживе пољопривреде

Одржано предавање у општини Рума у оквиру пројекта 46006  "Одржива пољопривреда и рурални развој у функцији остваривања стратешких циљева Републике Србије у оквиру Дунавског региона"- потпројекат Урбана и периурбана пољопривреда у метрополитенском подручју Београд - Нови Сад.

tmb_dunavski regioni tmb_dunavski regioni (2) tmb_dunavski regioni (3)

У Палати Италије у Београду, у периоду од 04-07. октобра, 2010. године, одржана је Прва Летња школа са темом: „Перспективе  пољопривредно-прехрамбеног сектора у Србији и Западном Балкану - развој нових приступа и модела уз преглед најбољих пракси Италије“ 

Перспективе  пољопривредно-прехрамбеног сектора у Србији и Западном Балкану - развој нових приступа и модела уз преглед најбољих пракси Италије Перспективе  пољопривредно-прехрамбеног сектора у Србији и Западном Балкану - развој нових приступа и модела уз преглед најбољих пракси Италије

Дана 14. маја 2010. године у Дому Народне Скупштине Републике Србије одржана је Министарска конференција на тему “Реформа заједничке пољопривредне политике – изазови приступа и сарадње“. Конференција је реализована у сарадњи Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Србије са Привредном коморе Србије, Привредном комором Београда, Задружним савезом Србије, Институтом за економику пољопривреде, а уз подршку агробизнис пројекта УСАИД.  Конференција је имала дводневни програм који је Министарство пољопривреде шумарства и водопривреде припремило за представнике дванаест међународних делегација који су присуствовали отварању 77. Међународног сајма пољопривреде у Новом Саду у суботу, 15. маја 2010 године.

ministrska_konferencija Реформа заједничке пољопривредне политике – изазови приступа и сарадње

© 2005-2024 Институт за економику пољопривреде Београд

Search