Poseta I sekretara ambasade Narodne Republike Kine

Dana 26.4.2016. u prostorijama Instituta za ekonomiku poljoprivrede iz Beograda, održan je radni sastanak imeđu predstavnika IEP i predstavnika Ambasade Narodne Republike Kine, koju su reprezentovali Dr Yongning Chen, prvi Sekretar ambasade zadužen za nauku i tehnološki razvoj i gospođa Meihua Jie. Tokom sastanka izražena je obostrana spremnost za učešće u procesu unapređenja naučne saradnje između naučno-istraživačkih institucija Narodne Republike Kine i Republike Srbije. Pored toga, u prijatnoj atmosferi razmotrene su sve raspoložive opcije povezivanja IEP Beograd sa po delokrugu delovanja adekvatnim naučnim institucijama iz Narodne Republike Kine, u cilju razmene naučnih saznanja i potencijalnog zajedničkog učešća na međunarodnim naučnim projektima.
DSCF1024_tmb DSCF1026_tmb