ИЕП ДЕЛЕГАЦИЈА НА МЕЂУНАРОДНОЈ НАУЧНОЈ КОНФЕРЕНЦИЈИ " "ЦАП И КОНКУРЕНТНОСТ ПОЉСКОГ И ЕВРОПСКОГ СЕКТОРА ХРАНЕ
У  периоду од 26 до 28 новембра 2014 године, Институт за економику пољопривреде и хране - Национални истраживачки институт из Варшаве, Пољска, организовао је међународну научну конференцију под називом "ЦАП и конкурентност Пољског и Европског сектора хране". Конференција  се одржала у оквиру вишегодишњег истраживачког програма "Конкурентност пољске привреде хране у условима глобализације и европских интеграција" у Свечаном центру хотела „Holiday Inn“ у месту „Jozefowie“, недалеко од Варшаве.
Циљ конференције био је да се представе резултати истраживања, које је спроводе водећи европски научно-истраживачки центри из области економике пољопривреде, о ефектима примене Заједничке аграрне политике (CAP). Посебно, циљ конференције је утврђивање утицаја конкурентности  на сектор пољопривреде и прехрамбене индустрије.
На конференцији су били представници из Бугарске, Мађарске, Немачке, Пољске, Португала, Јапана, Русије, Румуније,  Украјине, Чешке, Швајцарске и Србије. Делегацију из Института за економику пољпривреде из Београда представљали су Директор ИЕП-а, Проф. Др Драго Цвијановић, научни саветник и Мр Предраг Вуковић, спец, истраживач сарадник.

Dostignuca_izazovi_1 Dostignuca_izazovi_2 Dostignuca_izazovi_3
Dostignuca_izazovi_4 Dostignuca_izazovi_5 Dostignuca_izazovi_6