НАЈБОЉИ У АГРОБИЗНИСУ ИНСТИТУТ ЗА ЕКОНОМИКУ ПОЉОПРИВРЕДЕ – БЕОГРАД

За Научни рад „Студије о стратешком планирању Месних заједница Глогоњ, Јасеново и Заблаће“ (79. међународни пољопривредни сајам – Нови Сад, 12. – 18. Мај 2012. године) После вишемесечног интензивног рада од стране истраживачког тима Института за економику пољопривреде из Београда, а у непосредној сарадњи са званичним представницима локалних заједница и представницима појединих привредних субјеката са подручја Месне заједнице Глогоњ, Месне заједнице Јасеново и Месне заједнице Заблаће, анкетирањем више индивидуалних пољопривредника – развојно оријентисаних газдинстава, уз уважавање стратешких докумената вишег ранга (Републике Србије, Централне Србије, АП Војводине, Јужнобанатског и Моравичког округа, града Панчева, општине Бела Црква и града Чачка), законских и других прописа, постојећих планова, пројеката и визија у самим Месним заједницама (МЗ Глогоњ, МЗ Јасеново и МЗ Заблаће), прихватљивих сугестија и предлога чланова Партнерског форума, чланова Тима за координацију, чланова Радних група (из области: Привредни развој; Заштита животне средине и Социјални развој), доступних статистичких података и консултацију расположиве актуелне литературе, настале су Стратегије одрживе пољопривреде и руралног развоја за три изабране (предложене) локалне сеоске заједнице, са дефинисаним стањем у области пољопривреде (SWOT матрицом), стратешким циљевима и приоритетним инвестиционим пројектима, који су у функцији остваривања дефинисаних циљева.

NAJBOLJI U AGROBIZNISU 1 NAJBOLJI U AGROBIZNISU 2 NAJBOLJI U AGROBIZNISU 3
Свака горе поменута Месна заједница је добила и монографију „Стратегија одрживе пољопривреде и руралног развоја“ (за период 2012-2022. година). Другим речима, имамо три монографске публикације:
• Стратегија одрживе пољопривреде и руралног развоја МЗ Глогоњ у периоду од 2012. до 2022. године (ISBN 978-86-82121-98-5);
• Стратегија одрживе пољопривреде и руралног развоја МЗ Јасеново у периоду од 2012. до 2022. године (ISBN 978-86-82121-99-2);
• Стратегија одрживе пољопривреде и руралног развоја МЗ Заблаће у периоду од 2012. до 2022. године (ISBN 978-86-6269-000-5).
Рецензенти све три монографске публикације су реномирани познаваоци тематских области стратешко планирање и одрживи развој:
Проф. др Радован Пејановић;
Проф. др Зоран Његован;
Проф. др Горица Цвијановић.
Штампање све три монографије је у целини финансирано путем шеме конкурентских грантова (CGS) у оквиру СТАР пројекта (STAR Project), а који се спроводи под окриљем Министарства пољопривреде, трговине, шумарства и водопривреде Републике Србије.

NAJBOLJI U AGROBIZNISU 4 NAJBOLJI U AGROBIZNISU 5