Пољопривредни факултет, Универзитета у Бањалуци, у сарадњи са, Биотехничким факултетом, Универзитета у Љубљани Организовао је „ПРВИ МЕЂУНАРОДНИ СИМПОЗИЈУМ И СЕДАМАНЕСТО НАУЧНО-СТРУЧНО САВЈЕТОВАЊЕ АГРОНОМА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ“ који је одржан у Требињу од 19 до 22. марта 2012. године.

Покровитељи Симпозијума били су Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске и Министарство науке и технологије Републике Српске.

У организацији Симпозијума учествовали су:
Универзитет у Бањалуци, Институт за генетичке ресурсе, Бањалука,
Пољопривредни институт Републике Српске, Бањалука,
Институт за економику пољопривреде, Београд,
Универзитет у Источном Сарајеву, Пољопривредни факултет, Источно Сарајево,
Комора инжењера пољопривреде Републике Српске, Бањалука,
Задружни савез Републике Српске, Бањалука,
Привредна комора Републике Српске, Бањалука,
Агенција за сигурност хране БиХ,
Управа за заштиту здравља биља БиХ,
Агенција за ветеринарство БиХ и
Агенција за пружање стручних услуга у пољопривреди Републике Српске.

Првом Међународном симпозијуму и седамнаестом Саветовању агронома Републике Српске присуствовао је проф. др Драго Цвијановић, директор Института за економику пољопривреде, који је имао уводно предавање по позиву на овом симпозијуму.