У сарадњи Института за економику пољопривреде из Београда и Института  “Тамиш“ из Панчева, 18. јануара 2011. одржан je едукативни тренинг по утврђеном програму у Месној заједници “Банатско Ново Село” у Панчеву.  Присутним представницима циљне групе локалних пољопривредних домаћинстава и удружења произвођача, обратили су се Мр Предраг Вуковић, из Института за економику пољопривреде из Београда, асистент координатора пројекта и сарадник на пројекту и Милета Станковић дип. инж директор Института „Тамиш“ из Панчева уз присуство Велибора Потребића дипл. инж - Мастера, истраживача Института за економику пољопривреде, Београд.

Пројекат ЕУ.Wатер – Одржан едукациони тренинг у Месној заједници „Банатско Ново Село“ Пројекат ЕУ.Wатер – Одржан едукациони тренинг у Месној заједници „Банатско Ново Село“