Мултифункционална пољопривреда и рурални развој – руралне заједнице, Бероград-Мали Зворник, 7-8. децембар 2006.

Међународни скуп „Мултифункционална пољопривреда и рурални развој I“ посвећен „руралним заједницама“, Институт за економику пољопривреде је организовао у сарадњи са Општинoм Мали Зворник, Пољопривредним факултетима из Новог Сада и Земуна, Економским факултетом из Суботице, Институтом економских наука из Београда, Академијом Економских наука из Букурешта (Румунија), Институтом за економику пољопривреде из Букурешта (Румунија) Институтом за пољопривредну и прехрамбену економију из Варшаве (Пољска), Банатским Универзитетом пољопривредних наука из Темишвара (Румунија) и Балканском асоцијацијом за животну околину (Б.ЕН.А.) (Грчка), Малом Зворнику, са учешћем 131 домаћих и страних аутора из 7 земаља, који су се представили са 71 научним радом. Радови су објављени у тематском броју часописа Економика пољопривреде.

Теме скупа су биле:

• рурални развој и локалне руралне заједнице,
  • удруживање предузећа и индивидуалних произвођача у кластере,
  • улога задруга за рурални развој локалних заједница,
  • урбанизацијa села,
  • органскa производња,
  • запошљавање и ницање нових погона.
  • развој туризма, као мултидисциплинарне привредне делатности.