Проблеми и очекивања од развоја иновација у светској пољопривреди

Делегација Института за економику пољопривреде Београд, у саставу Проф. др Драго Цвијановић, директор Института и Марко Јелочник, истраживач сарадник, заједно са придруженим чланом Проф. др Григоријем Трифуновићем, председником савета Пољопривредног факултета у Београду, боравила је у Саратову, Руска Федерација, током периода 17-19 мај 2010. године.

Проблеми и очекивања од развоја иновација у светској  пољопривреди Проблеми и очекивања од развоја иновација у светској пољопривреди Проблеми и очекивања од развоја иновација у светској пољопривреди

Присуство на међународној конференцији - Проблеми и очекивања од развоја иновација у светској пољопривреди, је пропраћено многим конференцијским активностима, међу којима се издвајају: излагање пристиглих научних радова колега из ИЕП, активно учествовање у дискусији са присутном научном јавности из Руске Федерације и инсотранства (Турска и Казахстан), студијске посете фармама из непосредног окружења града Саратова.

Испред свега, главни повод вишедневног боравка делегације ИЕП је пронађен у успостављању, уз искрене наде, чврсте сарадње са Државним пољопривредним универзитетом у Саратову – Н.И. Вавилов. Том приликом је са менаџментом Универзитета потписан Уговор о научно-техничкој сарадњи у наредном петогодишњем периоду. Потписаним документом Институт добија значајног научно-истраживачког партнера са територије Руску Федерације, а генерална очекивања од усвојеног Уговора, на обострано задовољство, крећу се у правцу размене актуелних информација, научне литературе и особља, заједничке организације научних скупова, те сарадње у будућим циклусима европских пројеката.

Проблеми и очекивања од развоја иновација у светској  пољопривреди saratov_6 saratov_8 Проблеми и очекивања од развоја иновација у светској пољопривреди

Искрен и срдачан пријем, као и испраћај од стране особља Универзитета домаћина, пре свих ректора Проф. др Николаyа Кузнетцова, успешно обављене планиране конференцијске активности и потписан уговор о сарадњи између ИЕП и Универзитет Н.И. Вавилов из Саратова, могу послужити као основ одличној оцени посете поменутом догађају.