Посета државно-привредне делегације Израелу

Државно-привредна делегације из Србије на челу са доц. др Сашом Драгин, Министром пољопривреде, шумарства и водопривреде Р. Србије и мр. Бојаном Пајтићем председником Извршног већа АП Војводине, као и директорима истакнутих института и компанија из  области пољопривредно-прехрамбене производње били су у посети Израелу у периоду од 7-10. марта 2010. године.

Sa leva na desno : Zoran Lazarov, prof. dr Drago Cvijanović, dr Radovan Marinković, Milan Veljović i Slobodan Aćimović Sa leva na desno : Dr Baruch Berliner, Tal Kuttner, Tami Zukerman, prof. dr Drago Cvijanović i dr Yakir Dragan Kostadinović

Циљ ове посете био је јачање трговинске сарадње на пољу размене пољопривредних производа, размена мишљења стручњака као и  остваривање научно-техничке сарадње у области пољопривреде и прераде пољопривредних производа.Осим посете Министарству пољопривреде Израела, представници из Србије обишли су и велики број компанија, кибуца, факултета,  института као и друге важне институције. Државно-привредна делегација посетила је и обишла Yad Vashem где је др Саша Драгин,  министар са сарадницима положио венац и уписао се у књигу посетилаца. Испред Института за економику пољопривреде из Београда, у делегацији је био и проф. др Драго Цвијановић, директор Института.  Током боравка у Израелу, директор Института је посетио неколико института и факултета. Колега др Yakir Dragan Kostadinović био  је одличан домаћин директору Цвијановићу.
Посебно издвајамо следеће посете:

• RUPPIN Technological College где га је примилиа Ms. Tami Zukerman и господин Tal Kuttner. На састанку су били присутни и Dr. Baruch Berliner, госпођа Berliner и др Yakirom Dragan Kostadinović.
  • Факултет за менаџмент на Tel Aviv Univerzitetu  где га је примио prof. Asher Tishler, dekan. На састанку су били присутни и Dr. Baruch Berliner, госпођа Berliner и dr Yakиr Dragan Kostadиnovиć.
  • Пољопривредни факултет у Rehovotu, где га је примио Prof. Yakov Tsur.

Осим ових посета, директор Цвијановић (заједно са dr Yakиrom Draganom Kostadиnovиćem,  Dr. Baruchom Berlиnerom и госпоa Berlиner), имао је састанак и са prof. Sergey Polakom, Phd, Rectorom CITY COLLEGE u Tel Avиvu.
Очекујемо да ће ови састанци резултирати различитим облицима сарадње од заједничког интереса како за науку тако и за привреду обеју држава.

Sa leva na desno : Prof. dr Drago Cvijanović i dr Arie Regev Sa desna na levo :  Mr Bojan Pajtić, dr Saša Dragin, Simhon Shalom i Jasmina Miljković Sa leva na desno : Dr Baruch Berliner, dr Yakir Dragan Kostadinović i prof. dr Drago Cvijanović
Sa leva na desno : Dr Baruch Berliner, Tal Kuttner, Tami Zukerman, prof. dr Drago Cvijanović i dr Yakir Dragan Kostadinović Sa leva na desno : Dr Yakir Dragan Kostadinović, prof. dr Drago Cvijanović i dr Baruch Berliner Prof. dr Drago Cvijanović