Мултифункционална пољопривреда и рурални развој III

alt

Oдржан је у Београду 4. и 5. децембра 2008. године Међународни научни скуп под насловом „МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА ПОЉОПРИВРЕДА И РУРАЛНИ РАЗВОЈ“ (III) - Рурални развој и (не)ограничени ресурси –, у организацији Института за економику пољопривреде из Београда и бројних научних институција из земље и иностранства.

Скуп је био подељен у пет тематских секција:

• мултифункционална пољопривреда,
  • рурални развој,
  • тржиште и конкурентност,
  • алокација ресурса и
  • производња и продуктивност.

Научни одбор скупа прихватио је 126 радова припремљених од стране 72 домаћих и 57 страних аутора из великог броја научних, високо-школских институција и института, државних институција и фирми из Србије, Републике Српске, Босне и Херцеговине, Румуније, Молдавије, Хрватске, Мађарске, Македоније, Литваније, Словеније, Црне Горе, Норвешке, Турске, Пољске и Аустрије.