Међународна сарадња у оквиру транснационалних програма за Југоисточну Европу - Tech.Food Пројекат

Уоквиру транснационалних програма за Југоисточну Европу, одржан  је 10. и 11. сепембра у Модени, Италија, радни састанак партнера на Tech.Food Пројекту.

1_tech.food 2_tech.food 3_tech.food

У просторијама Истраживачког центра Провинције Модена (DemoCenter-Sipe) одржане су презентације свих партнера учесница у којима су представљени оквирни програми укључења у Tech.Food Пројекат. Од стране Института за економику пољопривреде, учествовали су др Владана Хамовић и Бојана Бекић.

На састанку су присуствовали представници свих партнера на Пројекту и то:

• Италија, Провинција Модена и агенција Астер – ЕРДФ партнер,
  • Мадјарска, Цорвинус, Универзитет, Будимпешта  и Институт за истраживање меса, Будимпешта – ЕРДФ партнер,
  • Румунија, Академија економских наука, Букурешт и Министарство пољопривреде и руралног развоја, Букурешт,  – ЕРДФ партнер,
  • Бугарска, Тракија Универзитет, Стара Загора и Стара Загора регион (Министарство) – ЕРДФ партнер,
  • Грцка, дрзавни Истразивацки институт и Привредна комора Атине – ЕРДФ партнер,
  • Хрватска, Регионална агенција за рурални развој Истре – ИПА партнер
  • Србија, Институт за економику пољопривреде Београд – ИПА партнер

Учесници скупа су посетили и Сајам биолошке хране који се у то време одржавао у Болоњи, где су представљани  традиционални производи регије Emilia Romagna, најразвијеније области северне Италије.
Током овог дводневног састанка, успостављени су контакти са представницима свих држава које учествују на Пројекту као И са представницима Eurisnet агенције из Падове.

4_tech.food 5_tech.food